Email
Předmět: chvála
Datum: 19.4.2006

Dobrý den,
jestli Vás zajímá hlas a názor lidu na Vaše knihy, tak tady je: moc chválím!!!!!!

Zatím jsem četla 2 - Vorreiber a Tetičku. Obě se mi velmi líbily - i když jsem začala V. a pak jsem se teprve dostala k Tetičce a musím říct, že jsem jasně viděla zlepšení a vývoj. Jestli to tedy mohu tak otevřeně napsat. Jsem hodně pracovně vytížená, ale vstávala jsem kvůli čtení i o hodinu dřív a četla pořád, dokonce i při fénování vlasů. Jsem rodačka z Jablonce nad Nisou, takže o to je můj zájem hlubší.

Zejména musím ocenit Vaše podání Němců a společného soužití. Protože jsem studovala němčinu a mám hodně německých přátel, byla jsem ráda, že se díla jako Vaše k našim čtenářům dostanou. Slyšela jsem mnoho podobných příběhů od starých Němců a hrůzách, které prožili na frontě a při útěku ze sudet. Jsou to často stejně dojemné příběhy, jako osudy lidí v německých koncentračních táborech.

No prostě - po dlouhé době jsou Vaše knihy něco, co ve mně zanechalo obrovský dojem. Všude vás chválím a doporučuji a už jste díky tomu byl několikrát pěkným "dárkem" u mých známých. Vaše knihy mají švih a zvláštní styl, jsou vtipné ale i poučné, ale hlavně čtenáře naprosto pohltí. Měla jsem dojem, že jste jakýmsi strýcem, který je u nás na návštěvě a vypráví své zážitky. Při studiu literatury jsem přečetla mnoho doporučených knih, ale Vaše knihy byly jedny z prvních, které jsem si přečetla jen tak pro zábavu a vůbec jsem netušila, jakou mě přinesou radost! Musím si rychle pořídit i ty další... :-))

Přeji mnoho úspěchů a elánu do dalšího psaní.


Gabriela Gilarová

P.S. jen abyste věděl, co za typ lidí Vás čte - je mi skoro 30, studovala jsem jazyky a literaturu a řízením osudu jsem skončila v bance...a i když jsem žila i v Německu, tak jsem naprostý Jabloncký patriot.